Radio Hit FM Stiri Alba La Ciugud se lucrează chiar și după ce s-a terminat campania electorală

La Ciugud se lucrează chiar și după ce s-a terminat campania electorală

La Ciugud se lucrează chiar și după ce s-a terminat campania electorală post thumbnail image

La Ciugud se muncește chiar și acum, după ce s-a încheiat campania electorală, încheiată cu alegerile comasate (locale – europarlamentare) de la 9 iunie 2024, când independentul Gheorghe Damian a fost ales en fanfare.

„Chiar dacă au trecut alegerile, la Ciugud nu reducem ritmul investițiilor. Din contră.

Regăsiți aici câteva poze din vizita noastră de azi de pe șantiere:

-Reabilitare Școala Seusa
-Asfaltare străzi
-Extindere rețele de iluminat și îngropare rețele aeriene
-O nouă aducțiune de apă”, este ultima postare pe facebook a primarului comunei Ciugud, Gheorghe Damian.

Reamintim, harnicul edil Gheorghe Damian este în funcție din anul 2000 (are la activ un mandat din partea PNȚCD-ului, 3 mandate PSD, acum fiind la al doilea mandat de… independent susținut de PNL).

Citește și:

The post La Ciugud se lucrează chiar și după ce s-a terminat campania electorală appeared first on albapesurse.

Related Post

Compania UMB, cel mai mare constructor de autostrăzi din România, își va suspenda lucrările pe șantierele A8 și A3Compania UMB, cel mai mare constructor de autostrăzi din România, își va suspenda lucrările pe șantierele A8 și A3

Compania UMB, cel mai mare constructor de autostrăzi din România, își va suspenda lucrările pe șantierele A8 și A3 începând de săptămâna viitoare, pentru o perioadă nedeterminată. Informația nu a

Mesaje